משרד החוץ השבדי נמנע מלענות על שאלות בנוגע למדיניות כלפי ארגונים המסווגים כארגוני טרור

Islamic University of Gaza celebrates with Hamas leader Ismail Hanyieh
Islamic University of Gaza celebrates with Hamas leader Ismail Hanyieh

לא מזמן כתבתי מאמר ב”חדשות 24″ ובג’רוזלם פוסט על הסיוע השבדי דרך רשות הסיוע Sida תוך שיתוף פעולה עם ארגון הסיוע האסלאמי שספג ביקורת קשה ומסווג כארגון טרור ועוסק בסיוע לתושבי רצועת עזה. גם ארגון הסיוע האסלאמי וגם רשות הסיוע  Sida  היו בקשר עם לפחות מוסד אחד אשר ידוע ל Sida  כי הוא קשור לארגון הטרור חמאס. הקשר של מוסד זה עם ארגון החמאס הוא כה קרוב עד כדי כך שנשק של החמאס מפותח שם, מטיפי שנאה מקבלים שם תואר דוקטור לשם כבוד, מנהיג החמאס איסמעיל הניה מחלק שם תעודות ומחבלים של החמאס מקבלים שם שבחים בתור ”שהידים”. המוסד עליו מדובר הוא האוניברסיטה האסלאמית בעזה.

תוך שיתוף פעולה עם ארגון הסיוע האסלאמי שספג ביקורת קשה ומסווג כארגון טרור ועוסק בסיוע לתושבי רצועת עזה. גם ארגון הסיוע האסלאמי וגם רשות הסיוע  Sida  היו בקשר עם לפחות מוסד אחד אשר ידוע ל Sida  כי הוא קשור לארגון הטרור חמאס. הקשר של מוסד זה עם ארגון החמאס הוא כה קרוב עד כדי כך שנשק של החמאס מפותח שם, מטיפי שנאה מקבלים שם תואר דוקטור לשם כבוד, מנהיג החמאס איסמעיל הניה מחלק שם תעודות ומחבלים של החמאס מקבלים שם שבחים בתור ”שהידים”. המוסד עליו מדובר הוא האוניברסיטה האסלאמית בעזה.

השבוע שאלתי את רשות הסיוע ואת משרד החוץ השבדי האם רשות השייכת למשרד החוץ השבדי רשאית לשתף פעולה עם ארגון המסווג כארגון טרור ע”י מדינות שאיתן יש לשבדיה יחסים דיפלומטים. שאלתי בנוסף האם זה אתי מצד ארגון Sida  לערוך פרויקט במסגרתו היא נמצאת בקשר ישיר עם מוסד כלשהו תוך שהיא מודעת לעובדה שמוסד זה מקיים קשר ישיר עם ארגון החמאס ושבו מופצת האידיאולוגיה שלו.

התשובה שקיבלתי הייתה:

טוביאס,

תודה על מכתבך לשרת הסיוע איזבל לובין

רשות הסיוע Sida אחראית לסיוע שהיא מעניקה. משרד החוץ לא קיבל דיווח לפיו ישנה סיבה לבחון מחדש את הלגיטימיות של ארגון הסיוע האסלאמי.

אני מאחלת לך חג עליה (חג נוצרי) שמח.

זו כמובן לא הייתה תשובה לשאלות ששאלתי. ייתכן שהשאלות נגעו בנושא רגיש, אמנם אפילו שאלות כאלו דורשות תגובה. כמובן שלא הרמתי ידיים. הצגתי את השאלות לשרת הסיוע ואני מצפה לקבל תשובה ממנה וגם ממשרד החוץ השבדי ושלא יפנו אותי לרשות הסיוע Sida. רשות זו כפופה למשרד החוץ. לא מן הנמנע שמשרד החוץ ישיב על שאלות הנוגעות לגישה כלפי טרור וארגוני טרור.

למשרד החוץ הצגתי כעת את השאלה האם זה הגיוני שלמשרד החוץ וגם לשרת הסיוע אין אחריות לרשות הסיוע Sida מאחר ולא קיבלתי תשובה לשאלותיי.

Annonser

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s